Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Lankytinos vietos

Apsilankę Kačerginėje svečiai gali pamatyti rašytojų J.Biliūno, P.Mašioto, V.Mykolaičio-Putino namus, V.Mykolaičio-Putino paminklą, P.Mašioto atminimui skirtą ąžuolinių skulptūrų parkelį.

Besidomintys praeitimi svečiai lankosi vos už 2 km į rytus nuo Kačerginės Nemuno šlaite iškilusiame Pyplių piliakalnyje. Istorikai Z.Ivinskis ir K.Paunksnis spėjo čia buvus garsiuosius Pilėnus. Nuo šio piliakalnio atsiveria puikūs Nemuno slėnio ir Nevėžio intako vaizdai.

Šalia kačerginiečių parengtos poilsio vietos J.Biliūno vardo aikštės esančiame pušyne slepaisi I-ojo pasaulionio karo žuvusių vokiečių karių kapai, netoliese – paminklas šioje vietoje rusų nušautiems 1941m. birželio sukilimo dalyviams – S.Daukšai ir V.Linkevičiui.

Kačerginės centre esančiame parke 1993m. iškilo paminklinis kryžius pokario aukoms atminti „Žuvusiems už tėvynę“ – tai valstybinių-patriotinių švenčių minėjimo vieta.

Netoli koplytėlės 1994m. atidengtas paminklinis akmuo pokario partizanamas „Sūnums Lietuvos“. Jame iškaltos dešimties šiose apylinkėse žuvusių partizanų pavardės.

Dailės mylėtojai gali aplankyti tapytojo A.Martinaičio namus, iš anksto sutarę susipažinti su šio talentingo dailininko kūryba.

Aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjai nenusivils žvejyba Nemune, galės pauogauti ir pagrybauti, o žiemą smagiai paslidinėti nuostabaus grožio pušyne. Kačerginės šaltinis iš rytinės pusės apjuosiantis Biliūno aikštę ir įtekantis į Nemuną, pasižymi savo unikaliomis gydomosiomis savybėmis. Netoli esančiose „Apuokynės“ ir „Barsukynės“ stovyklavietėse galima išsikepti kepsnį, skaniai ir sočiai pasivaišinti galima ir „Kačergos“ kavinėje.